V edycja CX Katowice- już w niedzielę !

Już za niecały miesiąc, a dokładnie 10 grudnia 2017 roku wystartuje V edycja CX Katowice. Tak, jak i w latach poprzednich wyścig będzie miał rangę Pucharu Polski.

 

 

 

Zawody rozegrają się w Katowickim Parku Leśnym na Dolinie 3 Stawów w części parku od strony ulicy Lotnisko. Pętla wyścigu będzie liczyć niecałe 3 km. W porównaniu do minionych edycji trasa wyścigu została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o elementy techniczne, m.in. podbieg po schodach. Całą pętla jest niezwykle urozmaicona, znajdziemy na niej m.in. różnorodne sekcje techniczne, krótkie podbiegi oraz odcinki piaszczyste.

  

Tradycją stało się, że w trakcie imprezy rozgrywany jest tzw. wyścig OPEN, w którym wziąć udział może każdy chętny i nie musi mieć roweru przełajowego. Jest to ukłon w stronę osób które zaczynają przygodę z kolarstwem przełajowym.

 

W tym roku pojawiła się także nowa kategoria, a mianowicie Masters Kobiety, gdzie organizatorzy liczą na frekwencję wśród startujących zawodniczek.

 

Oficjalny trening na trasie zawodów zaplanowano w przeddzień zawodów w godzinach między 12:00, a 15:00.

 

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hotelu Silesian przy ulicy Szybowcowej 1A w Katowicach. Biuro będzie czynne w przeddzień zawodów tj. 9 grudnia w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w dniu zawodów od godziny 8:00. Zapisy poszczególnych kategorii możliwe są na godzinę przed startem danej kategorii.

 

W przedzień zawodów będzie także gratka dla wszystkich fanów rowerów, a mianowicie testy rowerów Canyon.

https://www.facebook.com/events/1920472194937319/

 

 

Godziny startów poszczególnych kategorii przedstawiono poniżej:

10:00 – start zawodów OPEN ( wszystkie kategorie )
10:01 – Masters III i IV
11:00 – Masters I i II
11:55 – Młodzik
11:56 – Młodziczka
11:57 – Żak, Żakini
12:25 – Junior Młodszy
12:26 – Juniorka Młodsza
13:20 – Elita Kobiet, Juniorka Open, Masters Kobiety
14:10 – Elita Mężczyzn, Junior Open
14:11 – Cyklosport

Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych także podczas tej edycji z całych zawodów będzie dostępna relacja live.

 

 

Wszystkim kibicom umili czas Paulina czyli animator, która będzie miała masę nagród dla wszystkich obecnych ! Na kibiców będą czekały m.in. koszulki, grzanie, zestawy kibica (burger+frytki) oraz wiele innych.

Paulina Koniarska pełna energii przede wszystkim teatralnej. Lubi dobrą zabawę z odrobiną szaleństwa. Na niedzielę przygotowała dla Was kilka mini konkursów z nagrodami. W ten chłodny dzień postara się rozgrzać widzów naszego wyścigu swoim temperamentem. Ze sportów najbardziej lubi te zimowe, czyli snowboard. Kolarstwo Przełajowe to coś, co fascynuje ją jako widza, dlatego liczy na duże wsparcie w kibicowaniu naszym zawodnikom. 

 

 

 

Warto wspomnieć o partnerach strategicznych imprezy, którzy aktywnie wspierając Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kolarstwa przełajowego w Polsce, a są to: PACK-Center – producent taśm i folii, REGATTA Polska – producent odzieży sportowej i outdorowej, który wspiera nas w ramach programu RUSZ SIĘ!, firma GARMIN, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać oraz Hotel Podium z Wisły wraz z Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, sklep sportowy dotsport.pl, producent smarów do rowerów BRUNOX, Lech FREE, który funduje bezalkoholowe orzeźwienie dla zawodników, firma FORCE oraz Nikwax – producent impregnatów do odzieży sportowej.

 

Szykuje się świetna impreza - nie możecie tego przegapić!

 

Dla przypomnienia tak było podczas IV edycji:

https://www.youtube.com/watch?v=SMs2GhIA_q4

 

 

Więcej informacji wrótce na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/478424019158579/

 

 

 

Kontakt do biura


Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mobile: +48 606-960-135