VI Górska Przygoda 2019

Przed nami szósta już edycja biegu górskiego oraz Nordic Walking pod nazwą „Górska Przygoda”, która odbędzie się 10 listopada 2019! Jak co roku zapraszamy Was do Wisły do Hotelu Podium***, gdzie zlokalizowane będzie miasteczko zawodów oraz start/meta biegu.

 

 Celem imprezy jest przede wszystkim dobra zabawa oraz promocja zdrowego stylu życia. Górska Przygoda to doskonała szansa by spróbować swych sił na górskiej trasie biegowej. 

Trasa biegu liczyć będzie 17 km natomiast trasa Nordic Walkingu wyniesie 12,5 km. Warto również dodać, że trasa przebiegać będzie niezwykle malowniczymi ścieżkami żółtego szlaku.

 

 W trakcie imprezy zostaną także rozegrane zawody w formie zabawy dla dzieci – jak co roku najmłodsi zmierzą się z pętlą wokół Hotelu Podium w swojej Małej Górskiej Przygodzie! 

Każdy uczestnik, bez względu na wiek, na mecie otrzyma pamiątkowy medal za ukończenie zawodów. 

Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w poniższych kategoriach wiekowych:

 

Kategorie wiekowe - Bieg:

Kobiety OPEN                         Mężczyźni OPEN

Kobiety 16-29 lat (K1)                        Mężczyźni 16-29 lat (M1)

Kobiety 30-39 lat (K2)                        Mężczyźni 30-39 lat (M2)

Kobiety 40+ (K3)                    Mężczyźni 40-49 lat (M3)

Mężczyźni 50+ (M4)

Kategorie wiekowe – Nordic Walking:

Kobiety 16-39 lat (NK1)         Mężczyźni 16-39 lat (NM1)

Kobiety 40+ (NK2)                  Mężczyźni 40+ (NM2)

 

Wśród sponsorów imprezy znaleźli się: Hotel Podium w Wiśle oraz Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, AIRMIX wentylacja tekstylna, JUMPCITY Katowice, GARMIN Polska, Producent odżywek i suplementów dla sportowców NUTRIXXION, NIKWAX Waterproofing, który ufundował impregnaty do pakietów startowych, Producent akcesoriów sportowych UVEX oraz producent odzieży outdorowej VIKING.

 

 

Szczegółowy ślad GPS trasy dostępny jest poniżej:
Trasa Biegu:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150269/1/10
Trasa Nordic Walking:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150274/1/10

 

Wstępny Program Zawodów:

 

Sobota, 09.11.2019

18:00-20:00 – zapisy oraz odbiór numerów w biurze zawodów

 

Niedziela, 10.11.2019

8:00 - 10:30 – zapisy oraz odbiór numerów w biurze zawodów

11:00 – Start Biegu

11:01 – Start Nordic Walking 

11:05 - Zawody Biegowe dla Dzieci 

Ok 14:30 - Dekoracja

 

Więcej informacji już wkrótce na www.sportpelenpasji.ploraz na wydarzeniuFacebookowym:

https://www.facebook.com/events/2437701353118541/

 

Zapisy Bieg i Nordic Walking:

https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/962/gorska-przygoda-edycja-vi.html?fbclid=IwAR0Xy0a6a0GPnSOU2uX_wySeO4yzhDNRZVKmbsBsP72kuGNZHiZPOhOiAFc

 

Zapisy Bieg Dzieci:

https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/963/gorska-przygoda-edycja-vi-zawody-dzieci.html?fbclid=IwAR0opzUv2Ftdlq1rJ68FuJNEedgp5qRLvshfADjDwIP4XaV5e8-MvT4VQ0M

 

Zapraszamy! 

V Górska Przygoda za nami

 

Górska Przygoda edycja 2018 przeszła już do historii. Już po raz piąty spotkaliśmy się w Wiśle by spod Hotelu Podium*** wyruszyć na malownicze ścieżki Beskidów. Tym razem aura okazała się jednak nieco łaskawsza niż w ubiegłym roku i przywitała nas iście Złota Polska jesień.

O godzinie 11.00 na trasę wyruszyło blisko 500 uczestników by rywalizować w biegu oraz Nordic Walkingu. O 11.15 rozpoczęły się zmagania najmłodszych, gdzie na starcie stanęło 41 młodych adeptów sportu. Trasa biegu górskiego przebiegała na dystansie 17 km, natomiast Nordic Walkingowcy walczyli na dystansie 12,5 km. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i satysfakcji z pokonania własnych słabości. Cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie dotarli do mety.

W zawodach dzieci na mecie pierwsza zameldowała się Patrycja Rębisz (EASY RUN RACIBÓRZ). Poza nagrodzoną pierwszą trójką wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe buffy z Małej Górskiej Przygody 2018 oraz wyjątkowy słodki poczęstunek w postaci domowej babeczki!

W kategorii biegu pierwszy na mecie zameldował się Marcin Kubica (INOV-8 TEAM) z czasem 01:09:52. Zaraz za nim bieg ukończył Grzegorz Szulik (KB MOSiR Jastrzębie/ZSGR sp. z o.o.), a na 3 lokacie zameldował się Mariusz Miśkiewicz (Biegiem przez Chybie). Wśród kobiet pierwszą zawodniczką była Alina Wyleżałek (Gliwice), natomiast drugie miejsce zajęła Judyta Rębisz (MKS SMS „Victoria” Racibórz), a na 3 lokacie uplasowała się Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin). 

W dyscyplinie Nordic Walking pierwszy na mecie zameldował się Piotr Niechwiejczyk (Opel Active Team), natomiast pierwszą kobietą na mecie była Joanna Kołodziej (Stadion Śląski). 

Oczywiście z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli pomóc nam przy organizacji Górskiej Przygody. Zawody te nie miałyby szans powodzenia, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy poświęcili swój czas oraz partnerzy imprezy, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody dla uczestników. Szczególne podziękowania składamy wszystkim wolontariuszom, niesamowitemu Karolowi Kuciębie z Fizjoterapiaslask.pl, który poprowadził profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem głównym oraz biegiem dzieci. Wyjątkowym fotografom Pawłowi i Robertowi Urbaniakom z serwisu BikeLife.pl, którzy uwiecznili wyjątkowe chwile tej imprezy na swoich fotografiach i na których relację czekamy z nieukrywaną niecierpliwością. 

Ratownictwu Medycznemu Fantom, które zadbało o bezpieczeństwo na trasie i przeprowadziło szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci. Serdecznie dziękujemy Ranczo Cieńków za wsparcie na bufecie. 

Dziękujemy partnerom imprezy – Hotelowi Podium***, który ugościł nas w dniu imprezy, zapewnił ciepły posiłek dla zawodników i ufundował bony na pobyt w Hotelu, Makaronowi Międzybrodzkiemu, który zadbał o wkład do ciepłego posiłku regeneracyjnego, LECHowi FREE, który ufundował napoje bezalkoholowe dla wszystkich zawodników, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix oraz CryoSpace, firmie GARMIN za ufundowane zegarki Forerunner 35 dla zawodników, firmie PACK-CENTER producentowi taśm i folii do pakowania, która zadbała o zabezpieczenie trasy, BikeCafe serwujących wyśmienitą kawę, firmie Viking, producentowi odzieży sportwej i outdoor, JUMPCITY za przekazanie wejściówek do Jumpcity Katowice, firmie Camel&more - wyłącznemu dystrybutorowi marek Dexshell - wodoodporne skarpetki, rękawiczki i czapki oraz Nutrixxion - producent odżywek zapewniających wsparcie dla aktywnych sportowców,firmie AIRMIX – Tekstylne systemy wentylacji za wsparcie w zakresie organizacji i zabezpieczenia zawodów, firmie Wusztzkarry, firmie Imaginario,  firmie Śrub-met ze Świętochłowic oraz Danmis producentowi mleka koziego i jego przetworów.

 

Już niebawem galeria zdjęć, a tymczasem wyniki można znaleźć na stronie sportpelenpasji.pl w zakładce wyniki.

 

Dziękujemy jeszcze raz i gratulujemy wszystkim. Wszelkie uwagi prosimy przesyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pozdrawiamy, 

zespół SPORT PEŁEN PASJI! 

Do zobaczenia za rok 10 listopada!

 

 

V Górska Przygoda już w sobotę

V edycja Górskiej Przygody już w ten weekend! Malownicze ścieżki Beskidów 10 listopada staną się areną rywalizacji biegaczy górskich  i Nordicowców.

 

 

 

Poniżej prezentujemy Wam garść przydatnych informacji:

 

Vademecum uczestnika – czyli zbiór ważnych informacji:

Miejsce:

Hotel Podium***, os. Bajcary 13, Wisła

 

Rejestracja:

- przez Internet na stronie zmierzymyczas.pl – możliwa do dnia 07.11.2018 do godz. 23:59

zapisy dorośli: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/662/gorska-przygoda-edycja-v.html

zapisy dzieci: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/663/gorska-przygoda-edycja-v-zawody-dzieci.html

 

- w przeddzień (09.11) oraz w dniu zawodów (10.11) w biurze zawodów.

 

Biuro zawodów:

Czynne w piątek, czyli 09.11.2018 w godzinach: 18:00 do 20:00 oraz w dniu zawodów, tj. 10.11.2018 od godziny 8:00 do 10:00.

 

Wspólna rozgrzewka:

Od godziny 10:45 zapraszamy wszystkich uczestników przed Hotel Podium*** na wspólną rozgrzewkę!

 

Godziny startów:

- start Biegu o godzinie 11:00

- start Nordic Walking o godzinie 11:01

- start zawodów dzieci o godz. 11:10.

 

Trasy zawodów:

- bieg 17 km:

http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150269/1/10

- Nordic Walking 12,5 km:

http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150274/1/10

 

Bufety na trasie zawodów:

BUFET I na 3 km - bieg i Nordic

BUFET II na 6 km (punkt kontrolny i rozbieg !!!) - bieg i Nordic

Powrót - BUFET III ok. 9 km - tylko bieg!!!

BUFET IV ok. 14 km (bieg) i ok. 10 km (Nordic)

BUFET META

 

Rozbieg na trasie:

Przypominamy, że rozbieg znajduje się na 6 km - biegacze prosto, natomiast Nordicowcy w prawo!

 

 

Więcej informacji już wkrótce na www.sportpelenpasji.ploraz na wydarzeniu Facebookowym:

https://www.facebook.com/events/193585254619728/

 

Zapraszamy! 

 

Kontakt do biura


Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mobile: +48 606-960-135