V edycja Górskiej Przygody

Przed nami piąta już edycja biegu górskiego oraz Nordic Walking pod nazwą „Górska Przygoda”, która odbędzie się 10 listopada 2018! Jak co roku zapraszamy Was do Wisły do Hotelu Podium***, gdzie zlokalizowane będzie miasteczko zawodów oraz start/meta biegu.

Celem imprezy jest przede wszystkim dobra zabawa oraz promocja zdrowego stylu życia. Górska Przygoda to doskonała szansa by spróbować swych sił na górskiej trasie biegowej.

Trasa biegu liczyć będzie 17 km natomiast trasa Nordic Walkingu wyniesie 12,5 km. Warto również dodać, że trasa przebiegać będzie niezwykle malowniczymi ścieżkami żółtego szlaku.

 

W trakcie imprezy zostaną także rozegrane zawody dla dzieci – jak co roku najmłodsi zmierzą się z pętlą wokół Hotelu Podium w swojej Małej Górskiej Przygodzie! 

 

 

Każdy uczestnik, bez względu na wiek, na mecie otrzyma pamiątkowy medal za ukończenie zawodów.

 

Szczegółowy ślad GPS trasy dostępny jest poniżej:
Trasa Biegu:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150269/1/10
Trasa Nordic Walking:
http://www.mikspec.pl/myroute/default/readroute/150274/1/10

 

Wstępny Program Zawodów:

 

Piątek, 09.11.2018

18:00-20:00 – zapisy oraz odbiór numerów w biurze zawodów

 

Sobota, 10.11.2018

8:00 - 10:30 – zapisy oraz odbiór numerów w biurze zawodów

11:00 – Start Biegu

11:01 – Start Nordic Walking

11:05 - Zawody Biegowe dla Dzieci

Ok 14:30 - Dekoracja

 

Więcej informacji już wkrótce na www.sportpelenpasji.pl oraz na wydarzeniu Facebookowym:

https://www.facebook.com/events/193585254619728/

 

Zapisy Bieg i Nordic Walking:

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/662/gorska-przygoda-edycja-v.html

 

Zapisy Bieg Dzieci:

http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/663/gorska-przygoda-edycja-v-zawody-dzieci.html

 

 

Zapraszamy! 

V edycja CX Katowice- za nami

 

 

V edycja CX KATOWICE organizowana w ramach Orlen Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym dobiegł końca!

 

Już piąty raz spotkaliśmy się na Dolinie 3 Stawów w Katowicach by zmierzyć się w zawodach zorganizowanych w ramach Orlen Pucharu Polski. Oprócz zawodów dla zawodników licencjonowanych rozegrano także tak zwany wyścig Open,
w którym udział mógł wziąć każdy pasjonat dwóch kółek na dowolnym rowerze.

W tym roku pogoda okazała się iście przełajowa – rozjeżdżona przez kolejne kategorie trasa obfitowała w ciężkie i spowalniające sekcje błotniste.

Lekko zmrożona po nocy plaża z pozoru nie stanowiła wielkiego wyzwania, lecz w miarę kolejnych startów stawała się coraz to trudniejszą przeszkodą.

 

O dobrą atmosferę w miasteczku zawodów zadbali nasi spikerzy – Tomasz Musioł oraz komentator relacji live Szymon Wołdziński z redakcji Bikeworld.pl. Atrakcje i konkursy dla kibiców zapewniła niezawodna animatorka Paulina Koniarska. Swoją obecnością w miasteczku zawodów zaskoczył nas też nasz Olimpijczyk Tomasz Sikora, który wystartował honorowo wyścig Elity Mężczyzn.

 

Nawodnienie dla kibiców oraz zawodników zapewnił LECH FREE, natomiast wyśmienity ciepły posiłek przygotował Grillpoint Katowice.

 

Zawody rozpoczął wyścig OPEN, gdzie pierwszy na mecie zameldował się Remigiusz Ciok (Remik Bike).

W wyścigach głównych na starcie stanęła czołówka polskiego kolarstwa przełajowego. Niekwestionowanym zwycięzcą wyścigu Elity Mężczyzn okazał się Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin), który przekroczył linię mety z dużą przewagą. Kolejnymi zawodnikami na mecie byli Marisuz Gil (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek oraz Ondrej Glajza (Jonson Controls AS Mlada) Wśród Pań zwyciężyła Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves Nad Ondrejnici).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom poszczególnych kategorii!

 

Serdecznie dziekujemy wolontariuszom, strażakom z Katowickich OSP Zarzecze  oraz OSP Dąbrówka, a także służbom medycznym, którzy pomogli zogranizować nam Puchar Polski CX Katowice.

Serdeczne podziękowania kierujemy do partnerów zawodów wśród których znaleźli się: CANYON, który zapewnił centrum testowe swoich rowerów, GARMIN Polska, AIRMIX Polska – producent tekstylnych systemów wentylacji, Hotel Silesian, w którym zlokalizowane było biuro zawodów oraz dekoracja, CST Polska, Lech FREE, Śrub-Met Świętochłowice, firma PACK-center producent folii pakownych i taśm zabezpieczających, Regatta „RUSZ SIĘ“, Makaron Międzybrodzki, Hotel Podium z Wisły, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, sklep sportowy dotsport, FORCE, BANLESS, BRUNOX, COB Katowice Squash & Fitness Premium Club oraz NIKWAX.

 

Dziękujemy patronom medialnym za nagłośnienie V CX Katowice, a więc magazynowi BIKE, portalowi BIKEWORLD.pl, TVP Katowice, portalowi mtb-xc.pl, magazynowi SZOSA oraz telewizji Sfera TV z Rudy Śląskiej.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, ponieważ to dzięki Wam możemy tworzyć prawdziwe kolarstwo!

 

Przepraszamy za wszystkie błędy i dziękujemy za zrozumienie.

Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wyniki dostępne na stronie www.sportpelenpasji.pl

Fotorelacja już wkrótce!

 

 

 

V edycja CX Katowice- już w niedzielę !

Już za niecały miesiąc, a dokładnie 10 grudnia 2017 roku wystartuje V edycja CX Katowice. Tak, jak i w latach poprzednich wyścig będzie miał rangę Pucharu Polski.

 

 

 

Zawody rozegrają się w Katowickim Parku Leśnym na Dolinie 3 Stawów w części parku od strony ulicy Lotnisko. Pętla wyścigu będzie liczyć niecałe 3 km. W porównaniu do minionych edycji trasa wyścigu została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o elementy techniczne, m.in. podbieg po schodach. Całą pętla jest niezwykle urozmaicona, znajdziemy na niej m.in. różnorodne sekcje techniczne, krótkie podbiegi oraz odcinki piaszczyste.

  

Tradycją stało się, że w trakcie imprezy rozgrywany jest tzw. wyścig OPEN, w którym wziąć udział może każdy chętny i nie musi mieć roweru przełajowego. Jest to ukłon w stronę osób które zaczynają przygodę z kolarstwem przełajowym.

 

W tym roku pojawiła się także nowa kategoria, a mianowicie Masters Kobiety, gdzie organizatorzy liczą na frekwencję wśród startujących zawodniczek.

 

Oficjalny trening na trasie zawodów zaplanowano w przeddzień zawodów w godzinach między 12:00, a 15:00.

 

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hotelu Silesian przy ulicy Szybowcowej 1A w Katowicach. Biuro będzie czynne w przeddzień zawodów tj. 9 grudnia w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w dniu zawodów od godziny 8:00. Zapisy poszczególnych kategorii możliwe są na godzinę przed startem danej kategorii.

 

W przedzień zawodów będzie także gratka dla wszystkich fanów rowerów, a mianowicie testy rowerów Canyon.

https://www.facebook.com/events/1920472194937319/

 

 

Godziny startów poszczególnych kategorii przedstawiono poniżej:

10:00 – start zawodów OPEN ( wszystkie kategorie )
10:01 – Masters III i IV
11:00 – Masters I i II
11:55 – Młodzik
11:56 – Młodziczka
11:57 – Żak, Żakini
12:25 – Junior Młodszy
12:26 – Juniorka Młodsza
13:20 – Elita Kobiet, Juniorka Open, Masters Kobiety
14:10 – Elita Mężczyzn, Junior Open
14:11 – Cyklosport

Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych także podczas tej edycji z całych zawodów będzie dostępna relacja live.

 

 

Wszystkim kibicom umili czas Paulina czyli animator, która będzie miała masę nagród dla wszystkich obecnych ! Na kibiców będą czekały m.in. koszulki, grzanie, zestawy kibica (burger+frytki) oraz wiele innych.

Paulina Koniarska pełna energii przede wszystkim teatralnej. Lubi dobrą zabawę z odrobiną szaleństwa. Na niedzielę przygotowała dla Was kilka mini konkursów z nagrodami. W ten chłodny dzień postara się rozgrzać widzów naszego wyścigu swoim temperamentem. Ze sportów najbardziej lubi te zimowe, czyli snowboard. Kolarstwo Przełajowe to coś, co fascynuje ją jako widza, dlatego liczy na duże wsparcie w kibicowaniu naszym zawodnikom. 

 

 

 

Warto wspomnieć o partnerach strategicznych imprezy, którzy aktywnie wspierając Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kolarstwa przełajowego w Polsce, a są to: PACK-Center – producent taśm i folii, REGATTA Polska – producent odzieży sportowej i outdorowej, który wspiera nas w ramach programu RUSZ SIĘ!, firma GARMIN, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać oraz Hotel Podium z Wisły wraz z Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, sklep sportowy dotsport.pl, producent smarów do rowerów BRUNOX, Lech FREE, który funduje bezalkoholowe orzeźwienie dla zawodników, firma FORCE oraz Nikwax – producent impregnatów do odzieży sportowej.

 

Szykuje się świetna impreza - nie możecie tego przegapić!

 

Dla przypomnienia tak było podczas IV edycji:

https://www.youtube.com/watch?v=SMs2GhIA_q4

 

 

Więcej informacji wrótce na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/478424019158579/

 

 

 

Kontakt do biura


Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mobile: +48 606-960-135